Ispaniya va O‘zbekiston bahor mavsumida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aviaqatnovlarni tiklamoqda
"Ávoris" guruhiga kiruvchi mashhur "Travelplan" turoperatori joriy yilning bahorida Ispaniya va O‘zbekiston o‘rtasida sayyohlik reyslarini tikladi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA Ispaniyaning "Expreso" ixtisoslashtirilgan portaliga tayanib.
Kompaniya yana to‘g‘ridan-to‘g‘ri parvozlarni taklif etib, ushbu yo‘nalishdagi yagona operator sifatidagi mavqeini mustahkamlamoqda.
Parvoz dasturi 31-mart kuni boshlangan bo‘lib, Toshkentga kelish va Urganchdan qaytish yoki teskari yo‘nalishda maxsus reyslar asosida amalga oshirilmoqda. Bunday marshrut sxemasi qulayroq logistikani ta’minlaydi, mamlakat bo‘ylab sayohat qilish imkoniyatlarini kengaytiradi va sayohatni yanada mazmunli qiladi.
Dastur uyushgan guruhlarga mo‘ljallangan bo‘lib, O‘zbekistonning asosiy sayyohlik markazlarini qamrab oluvchi batafsil ishlab chiqilgan yo‘nalishlarni o‘z ichiga oladi. Yo‘nalishlar orasida muhim madaniy meros obyektlari va Ipak yo‘lining ramzlari hisoblangan Toshkent, Samarqand, Buxoro va Xiva shaharlari bor.
Turlar narxiga butun sayohat davomida ovqatlanish ham kiritilgan bo‘lib, bu sayohatning qulay formatini ta’minlaydi.
Guruhlarni kuzatib borishga alohida e’tibor beriladi. Sayyohlar ispan tilini biladigan va mamlakat haqida chuqur bilimga ega bo‘lgan professional gidlar bilan sayohat qilishadi. Ular butun marshrut davomida guruhlarga hamrohlik qilib, tarixiy kontekst va axborot yordamini ta’minlaydilar.
Dastur nafaqat Madriddan, balki Ispaniyaning bir qator mintaqaviy aeroportlaridan ham parvozlarni o‘z ichiga oladi, bu esa mamlakatning turli hududlaridan kelgan sayyohlar uchun yo‘nalish imkoniyatlarini kengaytiradi. 12-aprel kuni Santyago-de-Komposteladan "Airbus A330" samolyotida rejalashtirilgan reyslardan biri to‘liq band edi - bortda 388 nafar yo‘lovchi bo‘lib, ular uyushgan sayyohlik guruhlariga birlashtirilgan edi.
"Travelplan" turoperatori brend menejeri Pura Sevilya:
- Ushbu dasturning qayta tiklanishi O‘zbekistonga bo‘lgan barqaror va o‘sib borayotgan talabga javob beradi - bu madaniy jihatdan noyob yo‘nalish bo‘lib, ispan sayyohlari uni tobora ko‘proq qadrlamoqda, ayniqsa to‘g‘ridan-to‘g‘ri reyslar va puxta o‘ylangan sayyohlik mahsuloti mavjudligi bilan.
Bahorgi mavsum doirasida aprel-may oylarida Ispaniyaning Madrid, Sevilya va Saragos shaharlaridan yana 5 ta reys rejalashtirilgan.
Dasturning qayta tiklanishi "Travelplan"ning Ispaniya va O‘zbekiston o‘rtasidagi tashkil etilgan turizmning asosiy ishtirokchilaridan biri sifatidagi mavqeini mustahkamlaydi, to‘g‘ridan-to‘g‘ri reyslar, keng qamrovli sayyohlik paketlari va sayohatlarni yuqori darajada tashkil etishni taklif qiladi.

Испания и Узбекистан возобновляют прямое авиасообщение в весеннем сезоне
Известный туроператор «Travelplan», входящий в состав группы «Ávoris», возобновил весной этого года туристические рейсы между Испанией и Узбекистаном, сообщает ИА «Дунё» со ссылкой на испанский специализированный портал «Expreso».
Компания вновь предлагает прямые перелёты, укрепляя свои позиции как единственного оператора на данном маршруте.
Полётная программа стартовала 31 марта и реализуется на базе специальных рейсов, позволяющих прибывать в Ташкент и возвращаться из Ургенча либо в обратном направлении. Такая маршрутная схема обеспечивает более удобную логистику, расширяет возможности путешествий по стране и делает тур более насыщенным.
Программа ориентирована на организованные группы и включает детально разработанные маршруты, охватывающие ключевые туристические центры Узбекистана. В числе направлений – Ташкент, Самарканд, Бухара и Хива, которые являются важными объектами культурного наследия и символами Шёлкового пути. В стоимость туров включено питание на протяжении всей поездки, что обеспечивает комфортный формат путешествия.
Отдельное внимание уделяется сопровождению групп. Туристы путешествуют с профессиональными гидами, владеющими испанским языком и обладающими глубокими знаниями о стране. Они сопровождают группы на всём маршруте, обеспечивая исторический контекст и информационную поддержку.
Программа охватывает вылеты не только из Мадрида, но и из ряда региональных аэропортов Испании, что расширяет доступность направления для туристов из разных регионов страны. Один из рейсов, запланированный на 12 апреля из Сантьяго-де-Компостела на «Airbus A330», был полностью заполнен – на борту находились 388 пассажиров, объединённых в организованные туристические группы.
Бренд-менеджер туроператора «Travelplan» Пура Севилья:
- Возобновление этой программы отвечает устойчивому и растущему спросу на Узбекистан – культурно уникальное направление, которое испанские туристы ценят всё больше, особенно при наличии прямых рейсов и хорошо продуманного туристического продукта.
В рамках весеннего сезона в апреле-мае запланированы еще 5 рейсов из испанских городов Мадрид, Севилья и Сарагоса.
Возобновление программы укрепляет позиции «Travelplan» как одного из ключевых игроков организованного туризма между Испанией и Узбекистаном, предлагая сочетание прямых рейсов, комплексных турпакетов и высокого уровня организации поездок.