O‘zbekiston va Ozarbayjon Barselonada “Silk Road Highlights” roadshowini o‘tkazadi
Oʻzbekiston Respublikasi Turizm qo‘mitasi va Ozarbayjon Respublikasi Turizm boshqarmasi sizni “Joint Silk Road Highlights Tour” roadshow tadbirida ishtirok etishga taklif qiladi. Tadbir 2025-yil 24-oktabr kuni Ispaniyaning Barselona shahrida bo‘lib o‘tadi.
Tadbirning maqsadi — Buyuk Ipak yo‘li bo‘ylab joylashgan turistik yo‘nalishlarni targ‘ib qilish, xususan Boku, Shamaxı, Shaki, Xiva, Buxoro va Samarqand kabi tarixiy shaharlarni yanada ommalashtirishdir. Ushbu tashabbus O‘zbekistonning Yevropa va boshqa xalqaro bozorlardagi turizm salohiyatini mustahkamlashga, shuningdek mintaqamizga tashrif buyuruvchilar sonini oshirishga qaratilgan.
📍 Manzil: Leonardo Royal Hotel Barcelona Fira (Dalí, Picasso, Goya zallari)
📅 Sana: 2025-yil 24-oktabr
Tadbir dasturi:
-
17:30 – Ro‘yxatdan o‘tish
18:00 – 18:45 – Yo‘nalishlar taqdimoti
18:45 – 19:45 – B2B uchrashuvlar
19:15 – 20:00 – Tanaffus
20:00 – 20:30 – Kokteyl
Sizni O‘zbekiston va Ozarbayjonning yetakchi turizm kompaniyalarini birlashtiradigan B2B uchrashuvlari va networking sessiyasida ishtirok etishga chorlaymiz.

Узбекистан и Азербайджан проведут роудшоу «Silk Road Highlights» в Барселоне
Комитет по туризму Республики Узбекистан совместно с Офисом по туризму Республики Азербайджан имеет честь пригласить вас принять участие в роудшоу «Joint Silk Road Highlights Tour», которое пройдет 24 октября 2025 года в Барселоне, Испания.
Цель мероприятия — продвижение туристических направлений Великого Шелкового пути с акцентом на исторические города Баку, Шемаха, Шеки, Хива, Бухара и Самарканд. Инициатива направлена на укрепление туристического потенциала Узбекистана в Европе и на других международных рынках, а также на увеличение потока путешественников в наш регион.
📍 Место проведения: Leonardo Royal Hotel Barcelona Fira (залы Dalí, Picasso, Goya)
📅 Дата: 24 октября 2025 года
Программа мероприятия:
-
17:30 – Регистрация
18:00 – 18:45 – Презентация направлений
18:45 – 19:45 – B2B встречи
19:15 – 20:00 – Перерыв
20:00 – 20:30 – Коктейль
Приглашаем вас присоединиться к B2B-встречам и нетворкингу, которые объединят ведущие туристические компании Узбекистана и Азербайджана.