O‘zbekiston va Ozarbayjon Barselonada “Silk Road Highlights” roadshowini o‘tkazadi
Oʻzbekiston Respublikasi Turizm qo‘mitasi va Ozarbayjon Respublikasi Turizm boshqarmasi sizni “Joint Silk Road Highlights Tour” roadshow tadbirida ishtirok etishga taklif qiladi. Tadbir 2025-yil 24-oktabr kuni Ispaniyaning Barselona shahrida bo‘lib o‘tadi.
Tadbirning maqsadi — Buyuk Ipak yo‘li bo‘ylab joylashgan turistik yo‘nalishlarni targ‘ib qilish, xususan Boku, Shamaxı, Shaki, Xiva, Buxoro va Samarqand kabi tarixiy shaharlarni yanada ommalashtirishdir. Ushbu tashabbus O‘zbekistonning Yevropa va boshqa xalqaro bozorlardagi turizm salohiyatini mustahkamlashga, shuningdek mintaqamizga tashrif buyuruvchilar sonini oshirishga qaratilgan.
📍 Manzil: Leonardo Royal Hotel Barcelona Fira (Dalí, Picasso, Goya zallari)
📅 Sana: 2025-yil 24-oktabr
Tadbir dasturi:
-
17:30 – Ro‘yxatdan o‘tish
18:00 – 18:45 – Yo‘nalishlar taqdimoti
18:45 – 19:45 – B2B uchrashuvlar
19:15 – 20:00 – Tanaffus
20:00 – 20:30 – Kokteyl
Sizni O‘zbekiston va Ozarbayjonning yetakchi turizm kompaniyalarini birlashtiradigan B2B uchrashuvlari va networking sessiyasida ishtirok etishga chorlaymiz.

Uzbekistan and Azerbaijan to Host the “Silk Road Highlights” Roadshow in Barcelona
The Tourism Committee of the Republic of Uzbekistan, in cooperation with the Tourism Office of the Republic of Azerbaijan, is pleased to invite you to the “Joint Silk Road Highlights Tour” roadshow, which will take place on October 24, 2025, in Barcelona, Spain.
The event aims to promote key tourist destinations along the Great Silk Road, with a special focus on the historic cities of Baku, Shamakhi, Sheki, Khiva, Bukhara, and Samarkand. This initiative seeks to strengthen Uzbekistan’s tourism presence in Europe and other international markets, as well as to boost the flow of visitors to our region.
📍 Venue: Leonardo Royal Hotel Barcelona Fira (Dalí, Picasso, Goya rooms)
📅 Date: October 24, 2025
Event Program:
17:30 – Registration
18:00 – 18:45 – Destination presentations
18:45 – 19:45 – B2B meetings
19:15 – 20:00 – Break
20:00 – 20:30 – Standing cocktail
We warmly invite you to participate in the B2B meetings and networking session, bringing together leading tourism companies from Uzbekistan and Azerbaijan.