“CAEx Uzbekistan” majmuasida “Beauty Uzbekistan 2026” xalqaro go‘zallik, kosmetologiya va parfyumeriya-kosmetika sanoati ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi
Shu yil 28–30 aprel kunlari poytaxtimizdagi “CAEx Uzbekistan” ko‘rgazmalar majmuasida “Beauty Uzbekistan – 2026” go‘zallik, kosmetologiya va parfyumeriya-kosmetika sanoatining ixtisoslashtirilgan xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
Beauty Uzbekistan – kosmetika mahsulotlari ishlab chiqaruvchilari va distribyutorlari, estetik tibbiyot mutaxassislari, riteyl vakillari, salonlar biznesi va professional parvarish xizmatlarini birlashtirgan professional B2B formatidagi ko‘rgazmadir.
Bu yerda tashrif buyuruvchilar yetakchi brendlar, yangi mahsulotlar va texnologiyalar bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri tanishish imkoniga ega bo‘ladi, biznes aloqalarini o‘rnatadi va go‘zallik sanoatidagi asosiy tendensiyalar haqida birinchi bo‘lib xabar topadi.
Joriy yilda ko‘rgazmada 12 mamlakatdan 100 dan ortiq kompaniya va brendlar ishtirok etishi ko‘zda tutilgan. Jumladan, BAA, Gruziya, Ispaniya, Italiya, Koreya Respublikasi, Ozarbayjon, Polsha, Qirg‘iziston, Rossiya, Xitoy, O‘zbekiston va Shvetsiya milliy pavilyonlarida go‘zallik sanoatining ilg‘or yechimlari va ushbu davlatlarning eksport salohiyati namoyish etiladi.
Tashkilotchilar maʼlumotiga ko‘ra, ko‘rgazmaning asosiy bo‘limlari:
Beauty Uzbekistan – parfyumeriya va kosmetika sanoatining butun spektrini, jumladan dekorativ va shaxsiy parvarish kosmetikasi, parfyumeriya, shaxsiy gigiyena vositalari va hair-sanoatini taklif etadi.
Beauty Derma Central Asia – estetik tibbiyot, apparat kosmetologiyasi va anti-age parvarishga bag‘ishlangan ixtisoslashgan soha. Ekspozitsiyada klinikalar va mutaxassislar uchun inyeksiya texnikasi, lazerlar va keyingi avlod apparat texnologiyalari kabi zamonaviy yechimlar namoyish etiladi.
Anʼanaga ko‘ra, ko‘rgazmada ixtisoslashtirilgan seminarlar, ekspert sessiyalari va professional muhokamalarni o‘z ichiga olgan biznes dastur o‘tkaziladi.
Dasturning alohida bo‘limlari estetik tibbiyot, balneologiya va kurort sanoatidagi zamonaviy tendensiyalarga, jumladan, estetik tibbiyotga ilmiy yondashuvlarga (CYTOLIFE/“Medtendergrupp”, Rossiya), balneologik uskunalar va gidroterapiya texnologiyalari sohasidagi yechimlarga (“Fiziotexnika”, Rossiya) bag‘ishlanadi.
Parfyumeriya va kosmetika sanoati mutaxassislari hamda maishiy kimyo ishlab chiqaruvchilari uchun Shveysariyaning “LUZI” kompaniyasining xushbo‘y xidlarga bag‘ishlangan sessiya o‘tkaziladi.
“Beauty Uzbekistan – 2026” shunchaki mahsulotlar namoyishi emas – bu biznes, tibbiyot, texnologiyalar va go‘zallik sanoatining zamonaviy tendensiyalari kesishadigan professional platformadir.
Tashkilotchilar – “Iteca Exhibitions” xalqaro ko‘rgazmalar kompaniyasi va uning hamkori “ICA Eurasia Group” maʼlumot berishicha, ko‘rgazmaga tashrif buyurish istagida bo‘lganlar www.beautypro.uz veb-saytida ro‘yxatdan o‘tishi mumkin.

В комплексе CAEx Uzbekistan пройдет Международная выставка индустрии красоты, косметологии и парфюмерно-косметической отрасли Beauty Uzbekistan 2026
Специализированная Международная выставка индустрии красоты, косметологии и парфюмерно-косметической отрасли - Beauty Uzbekistan 2026 пройдет с 28 по 30 апреля 2026 года в выставочном комплексе CAEx Uzbekistan в Ташкенте.
Beauty Uzbekistan — это профессиональная B2B выставка, объединяющая производителей и дистрибьюторов косметической продукции, специалистов эстетической медицины, представителей ритейла, салонного бизнеса и профессионального ухода. Здесь посетители получают прямой доступ к ведущим брендам, новым продуктам и технологиям, устанавливают деловые контакты и первыми знакомятся с ключевыми тенденциями индустрии красоты.
В 2026 году выставка соберет более 100 компаний и брендов из 12 стран: Азербайджан, Грузия, Испания, Италия, Китай, Киргизия, Корея, ОАЭ, Польша, Россия, Узбекистан, Швеция. На стендах национальных павильонов Республики Корея и Польши будут представлены передовые решения индустрии красоты и экспортный потенциал этих стран.
По данным организаторов, основные разделы экспозиции:
Beauty Uzbekistan — весь спектр парфюмерно-косметической отрасли, включая декоративную и уходовую косметику, парфюмерию, средства личной гигиены и hair-индустрию.
Beauty Derma Central Asia — специализированное направление, посвящённое эстетической медицине, аппаратной косметологии и антивозрастному уходу. В рамках экспозиции будут представлены передовые решения для клиник и профессиональных специалистов, включая инъекционные методики, лазерные и аппаратные технологии нового поколения.
Традиционно в рамках выставки ожидается насыщенная деловая программа, включающая специализированные семинары, экспертные сессии и профессиональные дискуссии.
Отдельные блоки программы будут посвящены актуальным направлениям эстетической медицины, курортологии и SPA-индустрии, включая научные подходы в эстетической медицине (CYTOLIFE / «Медтендергрупп», Россия), решения в области бальнеологического оборудования и технологий водолечения («Физиотехника», Россия).
Для специалистов парфюмерно-косметической отрасли и производителей бытовой химии будет представлена сессия, посвящённая отдушкам швейцарской компании LUZI.
Beauty Uzbekistan 2026 — это не просто витрина продуктов, а профессиональная платформа, где пересекаются бизнес, медицина, технологии и актуальные тренды индустрии красоты.
Организаторы — международная выставочная компания Iteca Exhibitions и её партнер ICA Eurasia Group, сообщили, что для посещения можно зарегистрироваться на сайте выставки: www.beautypro.uz