Madriddagi O‘zbekiston-Ispaniya biznes-forumi iqtisodiy hamkorlikni mustahkamladi
Madridda ikki mamlakat ishbilarmon doiralari o‘rtasidagi amaliy hamkorlikni kengaytirishda muhim platformaga aylangan O‘zbekiston-Ispaniya biznes-forumi bo‘lib o‘tdi.
Tadbir doirasida ishtirokchilar iqtisodiyotning asosiy tarmoqlari, jumladan, energetika, infratuzilma, qishloq xo‘jaligi va turizm sohalarida yangi loyihalarni muhokama qildilar. Aries & Leo Equity Holding, Future Farm Solutions, Almar Water Solutions, IMABE, KHESH GROUP, Banco Santander, Water Challenge va Systemfoc kabi yetakchi kompaniyalar bilan hamkorlik imkoniyatlarini izlashga alohida e’tibor qaratildi.
Mutaxassislar o‘zaro manfaatli hamkorlik uchun katta salohiyat mavjudligini ta’kidlab, bunday forumlar O‘zbekiston va Ispaniya o‘rtasidagi iqtisodiy sheriklikni yanada mustahkamlashga xizmat qilishini ta’kidladilar.

Узбекско-Испанский бизнес-форум в Мадриде укрепил экономическое сотрудничество
В Мадриде состоялся Узбекско-Испанский бизнес-форум, ставший важной платформой для расширения практического взаимодействия между деловыми кругами обеих стран.
В рамках мероприятия участники обсудили новые проекты в ключевых секторах экономики, включая энергетику, инфраструктуру, сельское хозяйство и туризм. Особое внимание было уделено поиску возможностей сотрудничества с ведущими компаниями, среди которых Aries & Leo Equity Holding, Future Farm Solutions, Almar Water Solutions, IMABE, KHESH GROUP, Banco Santander, Water Challenge и Systemfoc.
Эксперты подчеркнули значительный потенциал для взаимовыгодного сотрудничества и отметили, что подобные форумы способствуют дальнейшему укреплению экономического партнёрства между Узбекистаном и Испанией.