Toshkentda “AgroWorld Uzbekistan” ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi
25–27-mart kunlari Toshkentda “AgroWorld Uzbekistan” parrandachilik uskunalari va texnologiyalari ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
Mazkur ko‘rgazmada parrandachilik bo‘yicha yangi uskunalar, oziqlantirish texnologiyalari, inkubatsiya tizimlari, ishlab chiqarish samaradorligini oshirish uchun mahsulotlar, kesish va qayta ishlash jihozlari namoyish etiladi.
Tadbir davomida 64 ta kompaniya ishtirok etishi rejalashtirilgan. Xususan:
“Agrovo Handelsges” – tuxumni saqlashning kompleks logistika tizimi, tuxumni yig‘ish, tortish, sifati bo‘yicha saralash va qadoqlash mashinalarini yetkazib berish bilan shug‘ullanadi.
“Emka Incubators” – parrandachilik uchun inkubatorlar va inkubatsiya uskunalarini ishlab chiqaruvchi kompaniya hisoblanadi.
“Petersime” – inkubatorlar va inkubator uskunalari ishlab chiqarishga ixtisoslashgan kompaniya.
“Yetti Hazina” hamda parrandachilikka ixtisoslashgan boshqa yetakchi kompaniyalar ishtirok etishi ko‘zda tutilgan.

The exhibition “AgroWorld Uzbekistan” will be held in Tashkent
From March 25 to 27, the exhibition “AgroWorld Uzbekistan” will be held in Tashkent, featuring equipment and technologies for poultry farming.
The “Poultry Farming” section of the AgroWorld Uzbekistan exhibition will present modern solutions for poultry factories and farms in Tashkent, reports the correspondent of the Dunyo News Agency.
The event includes the demonstration of new equipment, feeding technologies, incubation systems, products aimed at improving production efficiency, as well as slaughtering and processing equipment.
The section will feature 64 companies, including:
“Agrovo Handelsges” — comprehensive logistics systems for egg storage, machines for collecting, weighing, sorting by quality, and packaging eggs.
“Emka Incubators” — a company developing and producing incubators and incubation equipment for poultry farming.