Toshkentda Markaziy Osiyodagi eng yirik marketing forumi bo‘lib o‘tadi
14-fevral kuni Toshkentda butun mintaqadan tadbirkorlar, top-menejerlar va marketologlarni birlashtirgan Markaziy Osiyoning eng yirik marketing konferensiyasi - "Tashkent Marketing Forum 2026" (TMF 2026) bo‘lib o‘tadi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA.
Tadbir biznesning o‘sishi uchun mas’ul bo‘lgan mutaxassislar uchun yilning asosiy kasbiy tadbiriga aylanadi. Forum O‘zbekiston, Rossiya, Qozog‘iston, Belarus, Isroil va Italiyadan 50 dan ortiq ma’ruzachilarni birlashtiradi. Ular orasida yetakchi xalqaro va mintaqaviy kompaniyalarda ish tajribasiga ega amaliyotchi ekspertlar ham bor.
Tashkilotchilarning ta’kidlashicha, dastur nazariy ma’ruzalarga emas, balki amaliy holatlar, real raqamlar va boshqaruv yechimlariga qaratilgan. TMF 2026 to‘rtta zalda yettita parallel seksiya formatida bo‘lib o‘tadi. Ishtirokchilar strategik marketing va brendingdan tortib raqamli vositalar, tadqiqotlar va sun’iy intellektgacha bo‘lgan eng dolzarb yo‘nalishlarni tanlab, dasturni mustaqil ravishda shakllantirishlari mumkin bo‘ladi.
Forum tashkilotchilarining so‘zlariga ko‘ra, tadbirning asosiy yo‘nalishi amaliy foyda va professional muloqotdir.
Forum dasturi zamonaviy marketingning butun spektrini qamrab oladi. "Inspire Session" doirasida bozor yetakchilari bilan o‘sish strategiyalari va marketing tizimlarini qurish bo‘yicha panel muhokamalari o‘tkaziladi. "Mahalliy imkoniyatlar" bo‘limi O‘zbekiston bozori imkoniyatlari va mahalliy brendlarni rivojlantirishga bag‘ishlanadi. Forumning alohida bloklari marketing tadqiqotlari, raqamli marketing, PR va SMM, strategiya va brending, shuningdek, sun’iy intellekt va MarTech yechimlarini qo‘llash masalalariga bag‘ishlanadi.
Tashkilotchilarning ta’kidlashicha, "Tashkent Marketing Forum" tajriba almashish, kasbiy aloqalarni shakllantirish va biznesni rivojlantirishga qaratilgan amaliy yechimlarni joriy etish uchun ishchi maydon sifatida namoyon bo‘lmoqda. Markaziy Osiyo uchun TMF 2026 natija va real biznes vazifalariga yo‘naltirilgan zamonaviy marketing forumining asosiy yo‘nalishiga aylanmoqda.

В Ташкенте пройдет крупнейший маркетинговый форум Центральной Азии
14 февраля в Ташкенте состоится «Tashkent Marketing Forum 2026» (TMF 2026) – крупнейшая маркетинговая конференция Центральной Азии, которая объединит предпринимателей, топ-менеджеров и маркетологов со всего региона, сообщает ИА «Дунё».
Мероприятие станет ключевым профессиональным событием года для специалистов, отвечающих за рост бизнеса. Форум соберет более 50 спикеров из Узбекистана, России, Казахстана, Беларуси, Израиля и Италии. Среди них - практикующие эксперты с опытом работы в ведущих международных и региональных компаниях.
Организаторы подчеркивают, что программа ориентирована на прикладные кейсы, реальные цифры и управленческие решения, а не на теоретические доклады. TMF 2026 пройдет в формате семи параллельных секций в четырех залах. Участники смогут самостоятельно сформировать программу, выбрав наиболее релевантные направления – от стратегического маркетинга и брендинга до digital-инструментов, исследований и ИИ.
По словам организаторов форума, ключевой фокус мероприятия - практическая польза и профессиональное общение.
Программа форума охватывает весь спектр современного маркетинга. В рамках «Inspire Session» пройдут панельные дискуссии с лидерами рынка о стратегиях роста и построении маркетинговых систем. Секция «Local Opportunities» будет посвящена возможностям рынка Узбекистана и развитию локальных брендов. Отдельные блоки форума затронут маркетинговые исследования, digital-маркетинг, PR и SMM, стратегию и брендинг, а также применение ИИ и MarTech-решений.
Организаторы отмечают, что «Tashkent Marketing Forum» позиционируется как рабочая площадка для обмена опытом, формирования профессиональных связей и внедрения практических решений, направленных на рост бизнеса. Для Центральной Азии TMF 2026 становится ориентиром современного маркетингового форума, ориентированного на результат и реальные бизнес-задачи.