"Expo-2025" Butunjahon ko'rgazmasida O'zbekiston pavilyoni o'z yo'nalishi bo'yicha oliy mukofotga – "Mavzuning eng yaxshi ochib berilishi" nominatsiyasida oltin medalga sazovor bo'ldi
O'zbekiston Prezidenti Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva Osakada o'tayogan "Expo-2025" butunjahon ko'rgazmasida "O'zbekiston" pavilyoni oliy mukofot bilan taqdirlangani munosabati bilan butun jamoa va xalqaro hamkorlarga minnatdorlik bildirdi.
"Quvonchli xabar bilan o'rtoqlashmoqchiman: Osaka shahrida tashkil etilgan EXPO Butunjahon ko'rgazmasida O'zbekiston pavilyoni o'z yo'nalishi bo'yicha oliy mukofotga – "Mavzuning eng yaxshi ochib berilishi" nominatsiyasida oltin medalga sazovor bo'ldi, – deb yozdi O'zbekiston Prezidenti Adminstratsiyasi rahbari o'zining telegram-kanalida. – Biz taqdim etgan "Bilimlar bog'i: kelajakdagi jamiyat uchun laboratoriya" konsepsiyasida an'analar va innovatsiyalar uyg'unligi o'z aksini topgan. G'oyamiz jahon hamjamiyatida keng ko'lamli aks-sado berdi.
Barchani ruhlantirgan professionallik va ushbu loyihaga bo'lgan ishonch uchun butun jamoaga, shuningdek, xalqaro hamkorlarimizga samimiy minnatdorlik bildiraman"
Eslatib o'tamiz, "EXPO-2025" ko'rgazmasi 2025-yil 13-apreldan buyon Osaka shahrida bo'lib o'tayapti. Yaponiya Butunjahon ko'rgazmalari assotsiatsiyasi ma'lumotiga ko'ra, unda 158 davlat ishtirok etmoqda va kuniga o'rtacha 150 000 kishi kelmoqda. Forum yakuniga qadar esa 28,2 million kishi tashrif buyurishi kutilyapti.

Павильон Узбекистана на Всемирной выставке ЭКСПО в Осаке удостоен золотой медали в номинации «Лучшее раскрытие темы»
Руководитель Администрации Президента Узбекистана Саида Мирзиёева поблагодарила всю команду и международных партнёров за вдохновение, профессионализм и веру в проект павильона Узбекистана на Всемирной выставке ЭКСПО в Осаке, который удостоен высшей награды.
«Хочу поделиться радостной новостью: павильон Узбекистана на Всемирной выставке ЭКСПО в Осаке удостоен высшей награды в своей категории — золотой медали в номинации «Лучшее раскрытие темы», – написала сегодня в своем telegram-канале руководитель Администрации Президента Узбекистана Саида Мирзиёева. – Мы представили концепцию «Сад знаний: лаборатория для общества будущего», отражающую гармонию традиций и инноваций, и эта идея получила широкий отклик в мировом сообществе.
Искренне благодарю всю команду и наших международных партнёров за вдохновение, профессионализм и веру в этот проект».
Напомним, что Всемирная выставка «Экспо-2025», проходит в Осаке с 13 апреля 2025 года. Согласно отчету Японской ассоциации по всемирным выставкам, в ней принимают участие 158 стран и ожидается, что в среднем за день выставку посетят 150 тысяч посетителей, а в целом 28,2 миллиона человек.