"Expo-2025" Butunjahon ko'rgazmasida O'zbekiston pavilyoni o'z yo'nalishi bo'yicha oliy mukofotga – "Mavzuning eng yaxshi ochib berilishi" nominatsiyasida oltin medalga sazovor bo'ldi
O'zbekiston Prezidenti Administratsiyasi rahbari Saida Mirziyoyeva Osakada o'tayogan "Expo-2025" butunjahon ko'rgazmasida "O'zbekiston" pavilyoni oliy mukofot bilan taqdirlangani munosabati bilan butun jamoa va xalqaro hamkorlarga minnatdorlik bildirdi.
"Quvonchli xabar bilan o'rtoqlashmoqchiman: Osaka shahrida tashkil etilgan EXPO Butunjahon ko'rgazmasida O'zbekiston pavilyoni o'z yo'nalishi bo'yicha oliy mukofotga – "Mavzuning eng yaxshi ochib berilishi" nominatsiyasida oltin medalga sazovor bo'ldi, – deb yozdi O'zbekiston Prezidenti Adminstratsiyasi rahbari o'zining telegram-kanalida. – Biz taqdim etgan "Bilimlar bog'i: kelajakdagi jamiyat uchun laboratoriya" konsepsiyasida an'analar va innovatsiyalar uyg'unligi o'z aksini topgan. G'oyamiz jahon hamjamiyatida keng ko'lamli aks-sado berdi.
Barchani ruhlantirgan professionallik va ushbu loyihaga bo'lgan ishonch uchun butun jamoaga, shuningdek, xalqaro hamkorlarimizga samimiy minnatdorlik bildiraman"
Eslatib o'tamiz, "EXPO-2025" ko'rgazmasi 2025-yil 13-apreldan buyon Osaka shahrida bo'lib o'tayapti. Yaponiya Butunjahon ko'rgazmalari assotsiatsiyasi ma'lumotiga ko'ra, unda 158 davlat ishtirok etmoqda va kuniga o'rtacha 150 000 kishi kelmoqda. Forum yakuniga qadar esa 28,2 million kishi tashrif buyurishi kutilyapti.

The Uzbekistan Pavilion at the World Expo in Osaka has been awarded the gold medal in the “Best Theme Presentation” category
Saida Mirziyoyeva, Head of the Administration of the President of Uzbekistan, expressed her gratitude to the entire team and international partners for their inspiration, professionalism, and belief in the Uzbekistan Pavilion project at the World Expo in Osaka, which has been awarded the highest honor.
“I want to share some joyful news: the Uzbekistan Pavilion at the World Expo in Osaka has received the highest award in its category — the gold medal for ‘Best Theme Presentation,’” Saida Mirziyoyeva wrote today on her Telegram channel. “We presented the concept ‘Garden of Knowledge: A Laboratory for the Society of the Future,’ reflecting the harmony of tradition and innovation, and this idea has resonated widely with the international community.
I sincerely thank the entire team and our international partners for their inspiration, professionalism, and faith in this project.”
It should be recalled that the World Expo 2025 is taking place in Osaka from April 13, 2025. According to the report of the Japan Association for World Expositions, 158 countries are participating, and an average of 150,000 visitors per day is expected, with a total of 28.2 million visitors.