“Plastex Uzbekistan–2025” yubiley ko‘rgazmasi o‘z ekspozitsiyasini kengaytirmoqda
“Plastmassalar sanoati – Plastex Uzbekistan 2025” 15-yubiley xalqaro ko‘rgazmasi 2025 yilning 23-25 sentyabr kunlari “O‘zekspomarkaz” MKKning barcha ko‘rgazma maydonlarida bo‘lib o‘tadi.
Ko‘rgazma tashkilotchilari: Iteca Exhibitions xalqaro ko‘rgazma kompaniyasi va uning hamkori ICA Eurasia Group.
Plastex Uzbekistan har yili polimer xomashyosi va asbob-uskunalari bo‘yicha yetakchi jahon ishlab chiqaruvchilari va yetkazib beruvchilarining ilg‘or yechimlarini taqdim etish uchun plastmassa sanoati mutaxassislarini birlashtiradi. Xalqaro ishtirokchilar innovatsiyalari va ishlanmalari O‘zbekistonning ko‘plab tarmoqlari uchun mustahkam tayanch bo‘lmoqda.
Ko‘rgazma miqyosi o‘tgan yilga nisbatan 19 foizga o‘sdi – Germaniya, Yeron, Hindiston, Xitoy, Koreya Respublikasi, Latviya, Rossiya, Turkmaniston, Turkiya va O‘zbekistondan 250 dan ortiq kompaniya va brendlar Plastex Uzbekistan 2025da ishtirok etmoqda. Xitoy ishlab chiqaruvchilari Milliy pavilyon formatida ishtirok etadi.
“Plastex Uzbekistan –2025” ko‘rgazmasi nafaqat ishtirokchilar soni bo‘yicha, balki asosiy va periferik uskunalar miqyosi bo‘yicha ham rekord ko‘rsatgichlarni namoyish etmoqda – 2-pavilyonda nafaqat sanoat liniyalari balki alohida taqdimotlar ham diqqatga sazovordir. Ko‘rgazmada anʼanaviy plastmassa ishlab chiqarish liniyalaridan tashqari, qayta ishlash uskunalari ham namoyish etiladi.
Haitian, Sedir Yzumi, Haida, Borche, Power Jet, Dianya, Wankai, Bole, Jwellningning texnik mutaxassislari turli xil plastik qoliplash usullari uchun mashinalarni tanlash bo‘yicha malakali maslahatlar beradi. Qolip ishlab chiqaruvchilari yangi mahsulotlarni chiqarish uchun qoliplash vositalariga buyurtma berish bilan bog‘liq muammolarni hal qilishda yordam beradi.
Sanoatga talab ortib borayotgani, uning tarmoqlari kengaygani tufayli ko‘rgazma ko‘lami kengaydi. Ko‘rgazmaning yangi xususiyati – 4P Central Asia ixtisoslashtirilgan sektori – poligrafiya, qadoqlash, plastmassa va polimer sanoatidagi mahsulotlar, texnologiyalar va innovatsiyalarni namoyish etishga mo‘ljallangan innovatsion V2V platformasidir. Sanoatning to‘rt yo‘nalishini bir maydonda, bir sanalarda birlashtirish tamoyili mutaxassislarga bir nechta turdosh tarmoqlar doirasida individual va kompleks yechimlarni topish uchun barcha shart-sharoitlarni yaratadi.
4P Central Asianing asosiy maqsadi - ishlab chiqarish zanjirining to‘liq siklini – polimer, poligrafiya va qadoqlash sanoatining o‘zaro taʼsirini namoyish etish orqali keng qamrovli yechimlarni taklif qilishdan iborat.

Anniversary edition of “Plastex Uzbekistan 2025” expands exhibition in Tashkent
The 15th Anniversary International Exhibition on the Plastics and Polymer Industry – Plastex Uzbekistan 2025 will showcase its exposition September 23-25, 2025, utilising all exhibition halls of the Uzexpocentre Exhibition Complex.
Exhibition Organisers: The International Exhibition Company Iteca Exhibitions, and its partner, ICA Eurasia Group.
Annually, Plastex Uzbekistan brings together professionals from the plastics sector to showcase state-of-the-art products from top suppliers and manufacturers of polymer raw materials, tools, and equipment worldwide. Numerous Uzbek industries are well supported by the most recent advancements and innovations showcased by global participants.
The exhibition has grown by 19% compared to last year, bringing together over 250 companies and brands from China, Germany, Iran, the Republic of Korea, Latvia, Russia, Singapore, Taiwan, Turkmenistan, and Uzbekistan. China will showcase its products in the format of a National Pavilion.
In addition to breaking attendance records, Plastex Uzbekistan 2025 will showcase a record number of primary and peripheral pieces of equipment in operation, both as part of industrial lines and as individual presentations in Pavilion No. 2. Equipment for recycling will be on display at the exhibition in addition to conventional plastic production lines.
Technical specialists from Haitian, Sedir Yizumi, Haida, Borche, Power Jet, Dianya, Wankai, Bole, and Jwell will provide qualified consultations on selecting machinery for various plastic forming methods. Mold developers will help resolve issues with ordering forming tools for launching new products.
The exhibition space has increased, driven by rising industry demand and the expansion of sectors. The specialised sector 4P Central Asia, a cutting-edge B2B platform created to highlight goods, technologies, and advancements in the printing, packaging, plastics, and polymers industries, will be a new addition to the show. The idea of bringing four different industry sectors in one location on the same dates provides all the conditions necessary for experts to identify unique and all-encompassing solutions across a number of related industries. By showcasing the full production chain cycle and the interplay between the polymer, printing, and packaging industries, 4P Central Asia aims to provide comprehensive solutions.
Traditionally, the exhibition is traditionally organised with the support of pertinent departments and agencies of the government.