“Plastex Uzbekistan–2025” yubiley ko‘rgazmasi o‘z ekspozitsiyasini kengaytirmoqda
“Plastmassalar sanoati – Plastex Uzbekistan 2025” 15-yubiley xalqaro ko‘rgazmasi 2025 yilning 23-25 sentyabr kunlari “O‘zekspomarkaz” MKKning barcha ko‘rgazma maydonlarida bo‘lib o‘tadi.
Ko‘rgazma tashkilotchilari: Iteca Exhibitions xalqaro ko‘rgazma kompaniyasi va uning hamkori ICA Eurasia Group.
Plastex Uzbekistan har yili polimer xomashyosi va asbob-uskunalari bo‘yicha yetakchi jahon ishlab chiqaruvchilari va yetkazib beruvchilarining ilg‘or yechimlarini taqdim etish uchun plastmassa sanoati mutaxassislarini birlashtiradi. Xalqaro ishtirokchilar innovatsiyalari va ishlanmalari O‘zbekistonning ko‘plab tarmoqlari uchun mustahkam tayanch bo‘lmoqda.
Ko‘rgazma miqyosi o‘tgan yilga nisbatan 19 foizga o‘sdi – Germaniya, Yeron, Hindiston, Xitoy, Koreya Respublikasi, Latviya, Rossiya, Turkmaniston, Turkiya va O‘zbekistondan 250 dan ortiq kompaniya va brendlar Plastex Uzbekistan 2025da ishtirok etmoqda. Xitoy ishlab chiqaruvchilari Milliy pavilyon formatida ishtirok etadi.
“Plastex Uzbekistan –2025” ko‘rgazmasi nafaqat ishtirokchilar soni bo‘yicha, balki asosiy va periferik uskunalar miqyosi bo‘yicha ham rekord ko‘rsatgichlarni namoyish etmoqda – 2-pavilyonda nafaqat sanoat liniyalari balki alohida taqdimotlar ham diqqatga sazovordir. Ko‘rgazmada anʼanaviy plastmassa ishlab chiqarish liniyalaridan tashqari, qayta ishlash uskunalari ham namoyish etiladi.
Haitian, Sedir Yzumi, Haida, Borche, Power Jet, Dianya, Wankai, Bole, Jwellningning texnik mutaxassislari turli xil plastik qoliplash usullari uchun mashinalarni tanlash bo‘yicha malakali maslahatlar beradi. Qolip ishlab chiqaruvchilari yangi mahsulotlarni chiqarish uchun qoliplash vositalariga buyurtma berish bilan bog‘liq muammolarni hal qilishda yordam beradi.
Sanoatga talab ortib borayotgani, uning tarmoqlari kengaygani tufayli ko‘rgazma ko‘lami kengaydi. Ko‘rgazmaning yangi xususiyati – 4P Central Asia ixtisoslashtirilgan sektori – poligrafiya, qadoqlash, plastmassa va polimer sanoatidagi mahsulotlar, texnologiyalar va innovatsiyalarni namoyish etishga mo‘ljallangan innovatsion V2V platformasidir. Sanoatning to‘rt yo‘nalishini bir maydonda, bir sanalarda birlashtirish tamoyili mutaxassislarga bir nechta turdosh tarmoqlar doirasida individual va kompleks yechimlarni topish uchun barcha shart-sharoitlarni yaratadi.
4P Central Asianing asosiy maqsadi - ishlab chiqarish zanjirining to‘liq siklini – polimer, poligrafiya va qadoqlash sanoatining o‘zaro taʼsirini namoyish etish orqali keng qamrovli yechimlarni taklif qilishdan iborat.

Юбилейная «Plastex Uzbekistan 2025» расширяет экспозицию в Ташкенте
15-я Юбилейная Международная выставка «Индустрия Пластмасс – Plastex Uzbekistan 2025» развернет свою экспозицию 23-25 сентября 2025 года на всех выставочных площадях НВК «Узэкспоцентр».
Организаторы выставки: Международная выставочная компания Iteca Exhibitions и ее партнер ICA Eurasia Group.
Ежегодно Plastex Uzbekistan собирает профессионалов отрасли пластмасс, чтобы представить передовые решения от ведущих мировых производителей и поставщиков полимерного сырья, оборудования и оснастки. Новинки и разработки международных участников – это солидная поддержка многим отраслям промышленности Узбекистана.
Масштабы выставки выросли на 19% по сравнению с прошлым годом - свое участие подтвердили более 250 компаний и брендов из Германии, Ирана, Индии, Китая, Республики Корея, Латвии, России, Туркменистана, Турции, Узбекистана. Китайские производители примут участие в формате Национального павильона.
Plastex Uzbekistan 2025 станет рекордной не только по числу участников, но и по количеству основного и периферийного оборудования, которое будет демонстрироваться в работе, как в составе промышленных линий, так и в формате отдельных презентаций в Павильоне №2. Кроме традиционных линий производства пластмасс, на выставке будет представлено оборудование для вторичной переработки.
Технические специалисты компаний Haitian, Sedir Yzumi, Haida, Borche, Power Jet, Dianya, Wankai, Bole, Jwell предоставят квалифицированные консультации по подбору станков для различных методов формовки пластмасс. Разработчики пресс-форм помогут решить вопросы с заказом формующего инструмента для запуска новых продуктов.
Площадь экспозиции увеличилась за счет роста востребованности индустрии и расширения секторов. Новинкой выставки станет специализированный сектор 4P Central Asia —инновационная платформа B2B, предназначенная для демонстрации продуктов, технологий и инноваций в индустрии полиграфии, упаковки, пластмасс и полимеров. Принцип объединения 4-х направлений промышленности на одной площадке, в одни даты, создаёт специалистам все необходимые условия для поиска индивидуальных и комплексных решений в рамках нескольких смежных отраслей. Основная задача 4P Central Asia – предложить всеобъемлющие решения, продемонстрировав полный цикл производственной цепочки – взаимодействия полимерной, печатной и упаковочной отраслей.