TIV Samarqand shahrida o'tkaziladigan YUNESKO Bosh konferensiyaning 43-sessiyasini yoritish uchun OAV vakillarini akkreditatsiya qilish jarayoni boshlanganini ma'lum qildi
O'zbekiston Tashqi ishlar vazirligi Samarqand shahrida o'tkaziladigan YUNESKO Bosh konferensiyaning 43-sessiyasini yoritish uchun ommaviy axborot vositalari vakillarini akkreditatsiya qilish jarayoni boshlanganini ma'lum qiladi.
TIV ma'lumotiga ko'ra, konferensiyani yoritishda qatnashishni istagan jurnalistlar BMTning "INDICO" platformasida ro'yxatdan o'tib, akkreditatsiyadan o'tishlari lozim.
Onlayn ro'yxatdan o'tish shakli quyidagi havola orqali taqdim etiladi:https://indico.un.org/event/1017853/registrations/21114/.
OAV vakillarining arizalari 2025-yil 10-oktyabrgacha qabul qilinadi.
Belgilangan muddatdan keyin yuborilgan murojaatlar, shuningdek zarur ma'lumotlarsiz va to'ldirilgan so'rovnomasiz arizalar ko'rib chiqish uchun qabul qilinmaydi.
Shu bilan birga, sammitni yoritishda ishtirok etish uchun xorijiy OAV vakillarining topshirgan arizalari O'zbekiston Tashqi ishlar vazirligi tomonidan ularning akkreditatsiya qilinganligi to'g'risidagi tasdiqnomasiz O'zbekistonga tashrif buyurish va jurnalistik faoliyati bilan shug'ullanish uchun asos bo'la olmaydi.
Qo'shimcha savollar yuzasidan O'zbekiston Tashqi ishlar vazirligi Matbuot xizmatiga press@mfa.uz elektron pochtasi orqali murojaat qilish mumkin.

MFA Announces Media Accreditation for the 43rd Session of the UNESCO General Conference in Samarkand
The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan has officially announced the opening of accreditation for media representatives to cover the 43rd session of the UNESCO General Conference in Samarkand.
According to the MFA, journalists wishing to participate in covering the conference must complete registration on the UN INDICO platform and obtain accreditation.
The online registration form can be completed at the following link: https://indico.un.org/event/1017853/registrations/21114/.
Applications from media representatives will be accepted until October 10, 2025.
Applications submitted after this deadline, as well as those lacking the required documents or incomplete forms, will not be considered.
Submission of an application does not grant foreign journalists the right to enter the Republic of Uzbekistan or carry out journalistic activities without receiving an accreditation confirmation issued by the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan.
For additional information, media representatives may contact the MFA Press Service at: press@mfa.uz