O‘zbekistonda Yevropa iqtisodiyoti kunlari bo‘lib o‘tadi
2024-yilning 6-7-noyabr kunlari O‘zbekistonda Yevropa Ittifoqi va O‘zbekiston Respublikasi o‘rtasidagi iqtisodiy va savdo aloqalarini mustahkamlashga qaratilgan eng yirik ishbilarmonlik tadbiri — Yevropa iqtisodiyoti kunlari bo‘lib o‘tadi. Tadbirda hukumat, ishbilarmonlar, xalqaro tashkilotlar va Yevropaning yetakchi kompaniyalari vakillari ishtirok etadi.
Tashkilotchilar – “EUROUZ” Yevropa-O‘zbekiston iqtisodiy hamkorlik assotsiatsiyasi, Yevropa Ittifoqining O‘zbekistondagi delegatsiyasi, O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, Tashqi ishlar vazirligi va O'zbekiston Savdo-sanoat palatasi.
Yevropa iqtisodiy kunlari iqtisodiy hamkorlik, innovatsion texnologiyalar va barqaror rivojlanishning dolzarb masalalarini muhokama qilish uchun o‘ziga xos platformaga aylanadi.
Tadbir Yevropa bizneslari uchun asosiy hukumat vakillari va qaror qabul qiluvchilarga kirishni ta'minlaydigan noyob imkoniyatlarni taqdim etadi.
Ikkinchi kunlik biznes-forumni doirasida biznesdan biznesga (B2B) va biznesdan hukumatga (B2G) formatlaridagi uchrashuvlar, shuningdek, seminarlar, treninglar va davra suhbatlari tashkil etiladi.
Tadbirning batafsil dasturi bilan bu yerda tanishish mumkin:
https://eurouz.glueup.com/event/the-european-economic-days-in-uzbekistan-112720/
Tadbirda ishtirok etish uchun https://eurouz.glueup.com/event/112720/register/ havolasi orqali ro'yxatdan o'tiladi.

В Узбекистане пройдут Дни Европейской Экономики
С 6 по 7 ноября 2024 года в Узбекистане пройдут Дни Европейской Экономики, крупнейшее деловое событие, направленное на укрепление экономических и торговых связей между Европейским Союзом и Республикой Узбекистан. Мероприятие объединит представителей правительства, бизнес-сообщества, международных организаций и ведущих европейских компаний.
Организаторами выступают Ассоциация экономического сотрудничества Европа-Узбекистан «EUROUZ» совместно с Делегацией Европейского союза в Узбекистане, Министерством инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан, Министерством иностранных дел и Торгово-промышленной палатой Узбекистана.
Дни Европейской Экономики станут уникальной платформой для обсуждения актуальных вопросов экономического партнерства, инновационных технологий и устойчивого развития.
Мероприятие предоставит уникальные возможности для европейского бизнеса, обеспечив доступ к ключевым представителям правительства и лицам, принимающим решения. Программа включает двухдневный бизнес-форум с тематическими сессиями, причем второй день будет посвящен взаимодействию в форматах "Бизнес для бизнеса" (B2B) и "Бизнес для правительства" (B2G), а также проведению семинаров, тренингов и круглых столов.
Подробную программу мероприятия можно найти здесь:
https://eurouz.glueup.com/event/the-european-economic-days-in-uzbekistan-112720/
Для участия в мероприятии необходимо зарегистрироваться на сайте: https://eurouz.glueup.com/event/112720/register/