“Ipak yo‘lida turizm” Toshkent xalqaro turizm yarmarkasi (TXTY) – butun dunyo bo'ylab turizm sohasining yetakchi mutaxassislarini to'playdigan keng ko'lamli tadbirdir. Bu yerda o'nlab mamlakatlarning sayyohlik imkoniyatlari taqdimotlari, yuzlab mutaxassislarning uchrashuvlari va biznes muzokaralari, shuningdek turizmni rivojlantirishning asosiy masalalari bo'yicha xalqaro konferensiyalar o'tkazilad
1995 yildan beri BMT Turizm tashkiloti tomonidan qo'llab-quvvatlanadigan TXTY jahon sayyohlik taqvimida muhim voqea bo'ldi va har yili O'zbekiston poytaxtida o'tkaziladi.
O'tgan yilgi yarmarkada 8 mingdan ortiq bitimlar imzolanib, turizm sohasi vakillari o'rtasida 20 mingdan ortiq muzokaralar o'tkazildi. TXTYning turizmni rivojlantirish katalizatori sifatidagi ahamiyati haqida gapiradigan ta'sirchan raqamlar.
“Ipak yo‘lida turizm” Toshkent xalqaro turizm yarmarkasida ishtirok etish turizm sohasi mutaxassislari va sayohat ixlosmandlari uchun ko'plab afzalliklarni taqdim etadi.
“Ipak yo‘lida turizm” Toshkent xalqaro turizm yarmarkasiga qo'shiling va turizm olamida o'z brendingizni rivojlantirish uchun stendlarni bron qiling!

Ташкентская международная туристическая ярмарка «Туризм на Шёлковом пути» 2024 (ТМТЯ 2024) приглашает в мир безграничных возможностей
Ташкентская международная туристическая ярмарка «Туризм на Шёлковом пути» (ТМТЯ) – это масштабное событие, собирающее ведущих специалистов туристической сферы со всего мира. Здесь проходят презентации туристических возможностей десятков стран, встречи и деловые переговоры сотен профессионалов, а также международные конференции по ключевым вопросам развития туризма.
С 1995 года ТМТЯ, поддерживаемая организацией ООН Туризм, стала важным событием в мировом туристическом календаре и ежегодно проходит в столице Узбекистана.
Прошлогодняя ярмарка ознаменовалась подписанием более 8 тысяч соглашений и проведением свыше 20 тысяч переговоров между представителями туристической индустрии. Впечатляющие цифры, говорящие о значимости ТМТЯ как катализатора развития туризма.
Участие в Ташкентской международной туристической ярмарке «Туризм на Шёлковом пути» (ТМТЯ) предоставляет множество преимуществ как для профессионалов туристической отрасли, так и для любителей путешествий.
Присоединяйтесь к Ташкентской международной туристической ярмарке «Туризм на Шёлковом пути» (ТМТЯ) и бронируйте стенды для развития вашего бренда в мире туризма!