O‘zbekistonda Iqtisodiy hamkorlik tashkilotining navbatdagi sammiti bo‘lib o‘tadi
8-9-noyabr kunlari Toshkent shahrida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev raisligida Iqtisodiy hamkorlik tashkilotining (IHT) o‘n oltinchi sammiti bo‘lib o‘tadi.
Tadbirda Ozarbayjon, Eron, Qozog‘iston, Qirg‘iziston, Pokiston, Tojikiston, Turkmaniston va Turkiyaning davlat va hukumat rahbarlari ishtirok etishi kutilmoqda.
Kun tartibiga muvofiq, IHT doirasida savdo-iqtisodiy, investitsiyaviy, transport-kommunikatsiyaviy va gumanitar hamkorlikni yanada kengaytirish hamda ushbu ko‘p tomonlama tuzilma faoliyatini takomillashtirish masalalari ko‘rib chiqiladi.

Uzbekistan to host the Summit of the Economic Cooperation Organization
On 8-9 November, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev will chair the 16th Summit of the Economic Cooperation Organization (ECO) in Tashkent.
The event is expected to be attended by the heads of state and governments of Azerbaijan, Iran, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Pakistan, Tajikistan, Turkmenistan, and Türkiye.
In accordance with the agenda, issues of further enhancing trade, economic, investment, transport, communications, and humanitarian cooperation within the ECO and improving the activities of this multilateral structure will be considered.