O‘zbekiston Prezidenti qishloq xo‘jaligi mashinasozligini rivojlantirishga qaratilgan qo‘shma loyihalarni muhokama qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Nyu-Yorkda “CNH” kompaniyasi vitse-prezidenti Stiv Naderni bilan uchrashdi.
Aktivlari qiymati qariyb 50 milliаrd dollar bo‘lgan “CNH” transmilliy kompaniyasi qishloq xo‘jaligi mashinasozligida O‘zbekistonning strategik hamkoridir. Mashhur “Case” va “New Holland” brendlari ostida yo‘l qurish va qishloq xo‘jaligi texnikasini ishlab chiqaradi.
Vitse-prezident Stiv Naderni kompaniyaning tarmoqdagi bir qator sanoat korxonalarini xususiylashtirish va modernizatsiya qilish, kombayn va paxta yig‘ish mashinalarini ishlab chiqarish hajmini ko‘paytirish, shu jumladan yuqori quvvatli traktorlar ishlab chiqarish hamda lizing tuzilmalariga to‘g‘ridan-to‘g‘ri moliyaviy resurslar ajratish rejalarini bayon qildi.
Prezidentimiz kompaniyaning O‘zbekistondagi faoliyatini kengaytirish borasidagi rejalarini qo‘llab-quvvatladi.

The President of Uzbekistan discusses joint projects to develop mechanical engineering in agriculture
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with the Vice President of CNH Steven Nadherny, in New York.
The transnational company CNH, whose assets are worth almost $50 billion, is a strategic partner of Uzbekistan in the agricultural machinery industry. It produces road construction and agricultural equipment under the well-known brands Case and New Holland.
Vice President Steven Nadherny announced the company’s plans to privatize and modernize several industrial enterprises in the industry, increase production volumes of combines and cotton pickers, including the production of high-power tractors, and provide direct financing to leasing structures.