O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Rossiya Federatsiyasi Hukumati Raisining o‘rinbosarini qabul qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 24-oktabr kuni Rossiya Federatsiyasi Hukumati Raisining o‘rinbosari, sanoat va savdo vaziri, qo‘shma Hukumatlararo komissiya hamraisi Denis Manturov boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.
Komissiya faoliyatining asosiy natijalari, shu jumladan savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy sohalardagi o‘zaro manfaatli hamkorlik loyihalarini ilgari surish masalalari ko‘rib chiqildi.
O‘zaro savdo hajmini yanada oshirish, sanoatda, yoqilg‘i-energetika majmuida, kimyo, farmatsevtika, to‘qimachilik, oziq-ovqat va boshqa tarmoqlarda kooperatsiya loyihalarini amalga oshirish muhimligi qayd etildi.
O‘zbekiston va Rossiyaning yetakchi korxonalari o‘rtasidagi amaliy sheriklikni kengaytirish bo‘yicha ikki tomonlama dasturni tayyorlashga kelishib olindi.
Qo‘shma Loyiha ofisinining samarali faoliyatini davom ettirish, biznes tashabbuslari va hududlararo almashinuv loyihalarini qo‘llab-quvvatlash masalalariga alohida e’tibor qaratildi.

Президент Республики Узбекистан принял заместителя Председателя Правительства Российской Федерации
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 24 октября принял делегацию Российской Федерации во главе с заместителем Председателя Правительства, министром промышленности и торговли, сопредседателем совместной Межправительственной комиссии Денисом Мантуровым.
Были рассмотрены основные результаты работы комиссии, в том числе продвижение проектов взаимовыгодного сотрудничества в торгово-экономической и инвестиционной сферах.
Отмечена важность дальнейшего увеличения объемов взаимной торговли, реализации проектов кооперации в промышленности, топливно-энергетическом комплексе, химической, фармацевтической, текстильной, пищевой и других отраслях.
Достигнута договоренность о подготовке двусторонней Программы по расширению практического партнерства ведущих предприятий Узбекистана и России.
Особое внимание было уделено продолжению продуктивной деятельности совместного Проектного офиса, вопросам поддержки бизнес-инициатив и проектов межрегионального обмена.