Ilg‘or tadbirkorlarga davlat mukofotlari topshirildi
– Jamiyatda tadbirkorlarning obro‘si va mavqei kun sayin yuksalib, ichki va tashqi bozorda o‘z mustahkam o‘rniga, o‘z nufuzi va brendiga ega bo‘lgan ishbilarmonlar tobora ko‘payib bormoqda. Davlat idoralarida ham ularga munosabat tubdan yaxshilandi. Tadbirkorlarga nisbatan mana shunday yondashuv bundan keyin ham iqtisodiy siyosatimizning eng muhim yo‘nalishlaridan biri bo‘lib qoladi, – dedi Shavkat Mirziyoyev.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 20-avgustdagi farmoniga muvofiq, Tadbirkorlar kuni munosabati bilan mamlakatimiz taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shib kelayotgan soha vakillaridan bir guruhi mukofotlangan edi. Tadbirda davlatimiz rahbari 29 nafar fidoyi va ilg‘or tadbirkorlarga ana shu orden va medallarni topshirdi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 19-avgustdagi farmoyishi bilan “Faol tadbirkor” ko‘krak nishoni ta’sis etiilgan edi. Ushbu mukofotga sazavor bo‘lgan 100 nafar tadbirkorga ham joylarda ushbu yangi ko‘krak nishoni topshirilmoqda.

Передовым предпринимателям вручены государственные награды
Президент Шавкат Мирзиёев поздравил деловых людей нашей страны с праздником и отметил, что предприниматели являются ключевой силой в приумножении экономической мощи нашей страны..
- Авторитет и положение предпринимателей в обществе с каждым днем растут, становится все больше бизнесменов, имеющих сильные позиции, собственную репутацию и бренд на внутреннем и внешнем рынках. Значительно улучшилось отношение к ним и в государственных органах. Такой подход к предпринимателям и впредь будет одним из важнейших направлений нашей экономической политики, - сказал Шавкат Мирзиёев.
В соответствии с указом Президента Республики Узбекистан от 20 августа по случаю Дня предпринимателей группа представителей сферы, вносящих достойный вклад в развитие нашей страны, была удостоена государственных наград. На мероприятии глава государства вручил ордена и медали 29 таким самоотверженным и передовым предпринимателям.
Также, распоряжением Президента от 19 августа был учрежден нагрудный знак “Фаол тадбиркор”. В настоящее время на местах проходит вручение этих знаков 100 предпринимателям.