O‘zbekiston-Ozarbayjon strategik sherikligini chuqurlashtirish to‘g‘risida deklaratsiya imzolandi
Prezident Shavkat Mirziyoyev va Prezident Ilhom Aliyev O‘zbekiston Respublikasi bilan Ozarbayjon Respublikasi o‘rtasidagi strategik sheriklikni chuqurlashtirish va har tomonlama hamkorlikni kengaytirish to‘g‘risidagi deklaratsiyani imzoladilar.
Shuningdek, davlat rahbarlari huzurida ikki mamlakat hukumatlari, vazirlik va idoralari o‘rtasida 18 ta hujjat imzolandi. Hududlararo hamkorlik, sanoat, xalqaro avtomobil qatnovi, noqonuniy migratsiyaga qarshi kurashish, o‘simliklar karantini va himoyasi sohalaridagi hamkorlik, harbiy va harbiy-texnikaviy hamkorlik to‘g‘risidagi bitimlar hamda turizm sohasidagi hamkorlik dasturi shular jumlasidan.
Ushbu hujjatlar O‘zbekiston va Ozarbayjon o‘rtasidagi hamkorlikning qator istiqbolli yo‘nalishlarida amaliy sheriklikni mustahkamlashga xizmat qiladi.

Presidents of Uzbekistan and Azerbaijan sign Declaration on deepening strategic partnership
Presidents Shavkat Mirziyoyev and Ilham Aliyev signed a Declaration on deepening strategic partnership and building up comprehensive cooperation between the Republic of Uzbekistan and the Republic of Azerbaijan.
18 documents were also signed between the governments, ministries and agencies of the two countries in the presence of the heads of state. These are agreements on cooperation between regions, in the field of industry, international road transport, the fight against illegal migration, quarantine and plant protection, military and military-technical cooperation, as well as a cooperation program in tourism.
The documents are intended to contribute to deepening practical cooperation in several promising areas of interaction between Uzbekistan and Azerbaijan.