Шавкат Мирзиёев Нур-Султон шаҳрига келди
Президент Шавкат Мирзиёев Президент Қасим-Жомарт Тоқаевнинг таклифига биноан 5 декабрь куни давлат ташрифи билан Қозоғистон пойтахти Нур-Султон шаҳрига келди.
Нурсултон Назарбоев номидаги халқаро аэропортда олий мартабали меҳмон шарафига фахрий қоровул саф тортди.
Давлатимиз раҳбарини Қозоғистон Республикаси Президенти Қасим-Жомарт Тоқаев кутиб олди. Икки мамлакат етакчиларининг қисқа суҳбати бўлиб ўтди.
Ташрифнинг асосий тадбирлари 6 декабрга мўлжалланган. Олий даражадаги музокараларда сиёсий мулоқотни мустаҳкамлаш, савдо-иқтисодиёт ва транспорт-логистика соҳаларидаги ҳамкорликни ривожлантириш, маданий-гуманитар алоқаларни фаоллаштириш иқтиқболлари муҳокама қилиниши, минтақавий ва халқаро масалалар юзасидан фикр алмашилиши режалаштирилган.

Шавкат Мирзиёев прибыл в Нур-Султан
Президент Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Касым-Жомарта Токаева 5 декабря прибыл с государственным визитом в столицу Казахстана город Нур-Султан.
В Международном аэропорту имени Нурсултана Назарбаева в честь высокого гостя был выстроен почетный караул.
Главу нашего государства встретил Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев. Состоялась краткая беседа лидеров.
Основные мероприятия визита пройдут 6 декабря. В ходе переговоров на высшем уровне будут обсуждены вопросы укрепления политического диалога, развития торгово-экономического и транспортно-логистического сотрудничества, расширения культурно-гуманитарных обменов. Лидеры также обменяются мнениями по вопросам региональной и международной политики.